All for Joomla All for Webmasters

Nová kolekcia tour de france 2017

Paríž Roubaix 2018

V nedeľu 8. apríla začne už 116. vydanie Paríž-Roubaix. "Peklo severu" je jedným z najstarších a jedným z najťažších jednodňových pretekov. Dĺžka 257 kilometrov a 29 úsekov pavé nám ukáže kto je aktuálne v najlepšej forme. Medzi hlavných favoritov patrí samozrejme Peťo Sagan. 

Peťovi Saganovi sa moc nedarí na Paríž - Roubaix. Raz finišoval v top 10, v roku 2013 obsadil šiestu priečku, keď dorazil do cieľa v skupine favoritov nachádzajúcich sa za víťazným Terpstrom. V minulej edícii ho zastavili dva defekty, jeden dokonca v čase, keď sa dokázal odpútať od súperov. Smola ho zastihla aj v sezóne 2015 (tesne pred cieľom musel meniť bicykel), preto vie veľmi dobre, aká je tenká hranica medzi úspechom a neúspechom na tomto podujatí. Na Roubaix síce nemôže využiť bergy, aby nastúpil konkurentom, ale v minulých ročníkoch ukázal, že sa čoraz istejšie pohybuje aj na tvrdých kockách severného Francúzska.  

Uvidíme, aký spôsob boja zvolí proti presile Quick-Step Floors. Či sa pokúsi proti belgickej zostave vyzvať ostatných favoritov na vytvorenie akejsi aliancie, tí však mohli zostať zatrpknutí po jeho vyjadreniach po Ronde, alebo bude jednoducho čakať, čo vymyslia ostatní. 

Silným predpokladom úspechu Petra Sagana musí byť kvalitný tímový výkon Bora - Hansgrohe. Opäť bude jeho spoľahlivým pomocníkom Daniel Oss, na tomto teréne by mal lepšie využiť svoju formu Marcus Burghardt, významnú úlohu určite zohrá aj veľmi dobrý časovkár Maciej Bodnar a v zostave nesmie chýbať ani Juraj Sagan, ktorý odvádza v poslednom čase významnú prácu a vždy svedomito splní pridelené úlohy.

 

Táto webová stránka používa súbory cookies potrebné na poskytovanie funkčnosti stránky a vylepšovanie užívateľskej skúsenosti. Ďalším prehliadaním webu súhlasíte s používaním súborov cookies