All for Joomla All for Webmasters

Nová kolekcia tour de france 2017

4.etapa TDF 2018

10.7. La Baule > Sarzeau 195 km cieľ: 17:50 

 Finálne stovky metrov opäť skvele zvládol Maximiliano Richeze, ktorý previedol Fernanda Gaviriu cez všetky nástrahy a kolumbijský jazdec už vedel, čo má robiť pred páskou. Začal šprintovať ako prvý a dokázal odraziť atak Andrého Greipela a aj Petra Sagana. Kolumbijský cyklista bol vo finále nesmierne silný a odmenil sa svojim kolegom za tvrdú prácu, ktorú odviedli na konci etapy pri chytaní brejku. Gaviria prišiel na TdF vo vynikajúcej forme, potvrdil to aj dnes, keď v ťažkom a dlhom šprinte dokázal udržať na páske svoju vedúcu pozíciu. Druhý etapový triumf v priebehu štyroch dní ešte viac zvýši jeho sebavedomie.

 

Tour de France 2018 Stage 4 finish from tour de france on Vimeo.

 

Štvrtá etapa Tour de France má opäť rovinatý charakter a meria 195 kilometrov. Etapa sa odohrá v na južnom pobreží Bretónska a odštartuje v meste La Baule, ktoré sa nachádza na brehu Atlantického oceánu.

 

Cieľové mesto Sarzeau nie je vzdušnou čiarou príliš vzdialené od štartu, avšak etapa sa väčšinou odohrá vo vnútrozemí.

 

Štvrtá etapa bude opäť vyhovovať šprintérom, nakoľko záverečné štyri kilometre sú rovné. Počas etapy na cyklistov čaká len jedna horská prémia IV. kategórie na méte 136,5 kilometra.

 

Šprintérska prémia je takmer presne v polovici pretekov, na 98. kilometri.

 

Cieľové mesto bude mať premiéru v kalendári Tour de France. Zaujímavosťou je, že primátorom mesta je súčasný prezident Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) David Lappartient. 

 

Mapa 4.etapy Tour de France 2018

 

Profil 4.etapy Tour de France 2018

 

Táto webová stránka používa súbory cookies potrebné na poskytovanie funkčnosti stránky a vylepšovanie užívateľskej skúsenosti. Ďalším prehliadaním webu súhlasíte s používaním súborov cookies