All for Joomla All for Webmasters

Nová kolekcia tour de france 2017

5.etapa TDF 2018

11.7. Lorient > Quimper 205 km cieľ: 17:35

Na najprudších úsekoch zaútočil Philippe Gilbert, ale ostatní favoriti ho nikam nepustili. Pred páskou potom nasadil tempo Greg van Avermaet a priviedol do cieľa početnú skupinu rýchlych jazdcov, medzi ktorými vynikol Peter Sagan a získal druhú výhru v tejto edícii. V špurte do kopca pokoril Sonny Colbrelliho a Philippa Gilberta.

Tour de France 2018 Stage 5 finish from tour de france on Vimeo.

 

V piatej etape už budú kladené zvýšené požiadavky na pretekárov, kopcovitá trasa s mnohými krátkymi stúpaniami a výbušný finiš budú lákadlom pre klasikárov. Po jednoduchšom štarte a šprintérskej prémii nabehne pelotón na vyzývavú časť, kde sa len zriedkavo objaví rovinatý úsek.

Druhá polovica etapy obsahuje päť horských prémii, ale počet krátkych kopcov je väčší a spôsobom hore-dole sa bude pokračovať až na cieľovú pásku. Côte de Menez Quelerc’h obsahuje aj 11-percentné stúpanie, posledné hodnotené stúpanie Côte de la Montagne de Locronan poskytne kilometer s priemerom osem percent a potom sa ešte objavia na trati dva menšie výstupy.

Zaujímavá koncovka môže byť lákadlom na útok z väčšej diaľky pre tých klasikárov a puncheurov, ktorí by potrebovali vo finále v meste Quimper prudšie sklony. Cieľ sa nachádza na kilometrovom kopci s priemerom necelých 5- percent.     

Mapa 5.etapy Tour de France 2018

Profil 5.etapy Tour de France 2018

Táto webová stránka používa súbory cookies potrebné na poskytovanie funkčnosti stránky a vylepšovanie užívateľskej skúsenosti. Ďalším prehliadaním webu súhlasíte s používaním súborov cookies