All for Joomla All for Webmasters

Nová kolekcia tour de france 2017

6.etapa TDF 2018

12.7. Brest > Mur-de-Bretagne 181 km cieľ: 17:35

 Hlavným hrdinom dňa sa stal Daniel Martin, ktorí vo finále nešpekuloval a nastúpil vo veľkej vzdialenosti pred cieľom. Tento atak bol veľmi silný, napriek snahe ho nedokázal zalepiť ani Geraint Thomas, a keď írsky jazdec bol schopný udržať vysokú intenzitu až do cieľa, o víťazovi etapy nemohlo byť pochybností. Po piatich rokoch tak získal svoj druhý triumf na Starej dáme.

Peter Sagan sa chcel pokúsiť aj dnes využiť svoj šprint na cieľovej čiare, ale musel čakať, ako sa budú správať favoriti na záverečnom kopci. Po Martinovom ataku zostával medzi kandidátmi na titul, čo bol skvelý výkon, a napokon vybojoval ôsme miesto, čo bolo vzhľadom na silnú konkurenciu a náročný kopec veľmi dobrým rezultátom. Za svoju bojovnosť ukoristil jedenásť bodov do bodovacej súťaže a v celkovom meradle si dnes polepšil pred Gaviriom o desať bodov.

 

 

Tour de France 2018 Stage 6 finish from tour de france on Vimeo.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jazdci počas 181 kilometrov absolvujú tri kategorizované stúpania - dve III. kategórie a jedno IV. kategórie.Šprintéri o body v prémii zabojujú za polovicou pretekov - na méte 135,5 kilometra.

 

Etapa štartuje v Breste, ktoré bolo až do roku 1931 pravidelným dejiskom etáp na Tour. Brest je najzápadnejšie položené veľké francúzske mesto, ktoré sa nachádza v Bretónsku na pobreží Atlantického oceána. Pelotón Tour de France naposledy navštívil Brest pred desiatimi rokmi, kedy sa tu v roku 2008 tešil z víťazstva Alejandro Valverde.

 

Pelotón finišovať v Mûr de Bretagne Guerlédan. Práve kopec Mûr de Bretagne bude v závere etapy náročným testom pre cyklistov. Takmer dvojkilometrový výstup s priemerným sklonom 7,1 % je náročný hneď v úvode.

 

Mapa 6.etapy Tour de France 2018

Profil 6.etapy Tour de France 2018

Táto webová stránka používa súbory cookies potrebné na poskytovanie funkčnosti stránky a vylepšovanie užívateľskej skúsenosti. Ďalším prehliadaním webu súhlasíte s používaním súborov cookies