All for Joomla All for Webmasters

Nová kolekcia tour de france 2017

1. etapa Tour de France 2017

Peťo Sagan zvládol časovku v nepríjemných podmienkach veľmi dobre. Svetový šampión zvolil opatrnejšiu jazdu v zákrutách, aby minimalizoval riziko pádu. Jeho čas v cieli bol 16:29 video z dojazdu nájdete tu https://www.facebook.com/tourdefrance.slovensko/ 
Juraj Sagan dosiahol výsledok 17:41. Obrovskú smolu mal Alejandro Valverde, ktorý nabehol do jednej zákruty veľmi rýchlo, spadol a tvrdo narazil do železných zábran a pravdepodobne na Tour skončil.
 
 
Krátke preview etapy:
Otváracia etapa je veľkou príležitosťou pre Tonyho Martina, aby pred domácimi fanúšikmi vybojoval víťazstvo a obliekol sa do žltého trička. Jazdec tímu Kaťuša - Alpecin tak bude mať ohromnú motiváciu a jeho odhodlanie ešte umocní skutočnosť, že bude pretekať v drese svetového šampióna. Nemecký jazdec potrebuje presne takýto profil, aby sa ukázali jeho kvality, preto počas úvodného dňa bude na neho smerovať zaslúžená pozornosť. Navrhnutá jazda proti chronometru sadne aj dvojici z tímu Lotto - Jumbo. Primož Roglič sa vyšvihol medzi najlepších časovkárov súčasnosti a v tomto roku vyhral kvalitne obsadené ITT v Baskicku a Romandii. Slovinský cyklista si veľmi dobre uvedomuje, že maximálny výkon ho môže dostať aj do žltého dresu. Šancu na pekný výsledok má aj Jos van Emden, ktorý ovládol záverečnú časovku na Gire, no holandskému jazdcovi náramne vyhovujú aj kratšie previerky. Teda presne také, akou sa otvorí Stará dáma. S veľkými ambíciami odštartuje podujatie Stefan Küng, ktorý ovládol švajčiarsky šampionát v tejto disciplíne. Talentovaný pretekár ukázal potrebnú silu už na Okolo Švajčiarska, kde ho v dvoch časovkách porazil len Rohan Dennis. Na tejto trase budú chcieť potvrdiť dobrú formu Kwiatkowski či Cummings, vysoko môžu skončiť Chavanel alebo Bodnar, zo šprintérov by mali podať najlepší výkon Kittel s Matthewsom.
 
Úvodná etapa bude dramatická aj z toho dôvodu, že v Düsseldorfe má pršať, ale je malá šanca, že na konci časovky sa počasie umúdri, preto bude veľký záujem postaviť sa na štart čo najneskôr. Z tohto pohľadu očakávame zaujímavú bitku aj v skupine favoritov na titul, uvidíme, koľkí z nich budú ochotní riskovať na mokrej ceste. A v takejto krátkej ITT budú rozhodovať maličkosti. V časovke by mali mať navrch Richie Porte a Chris Froome, ale náročné podmienky určite ovplyvnia každého jazdca na GC. Čo najlepší výsledok bude chcieť vybojovať aj Peter Sagan. Pre dvomi rokmi obsadil v podobnej prvej etape devätnástu priečku, tentoraz bude mať vyššie ciele. Veľmi dobrú časovku predviedol pred niekoľkými týždňami v Kalifornii, takže aj v tomto smere je veľmi dobre pripravený. 
 
Krátky opis trasy:
Po dvoch rokoch otvorí podujatie krátka časovka, rovnako tomu bolo aj v Utrechte. Čoraz populárnejší Grand Départ tentoraz zavíta do siedmeho najväčšieho nemeckého mesta, ktoré je medzinárodným finančným a obchodným centrom. Hlavné mesto spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko je povestné aj vďaka prestížnym veľtrhom. A práve pred bránami Messe Düsseldorf bude štartovať 14-kilometrová jazda proti chronometru. Takmer celá previerka sa odohrá na pravom brehu Rýna a profil bude výlučne rovinatý. Po úvodných štyroch rýchlych kilometroch cyklisti na chvíľu prebehnú na druhú stranu rieky, ale čoskoro sa vrátia späť po známom moste Rheinkniebrücke. Ten ich zavedie na slávny bulvár Königsallee, ktorý patrí medzi najznámejšie nákupné ulice v Európe.  Po niekoľkých uličkách sa dostanú cyklisti znovu na rýchlu pasáž na brehu Rýna, ktorá ich došikuje späť pred düsseldorfské výstavisko. Trasa je rovinatá, svižná a s výnimkou prostrednej časti bez technických úsekov. Na mnohých miestach sa dá nasadiť vysoké tempo, čo bude rozhodujúce pre etapový triumf, a to bude šanca pre špecialistov na túto disciplínu, aby sa pobili o žltý dres. Výborní časovkári sa nachádzajú aj medzi jazdcami na GC, takže medzi nimi uvidíme prvé rozdiely.   
 
Štartové časy Saganovcov:
Peter Sagan (Bora-hansgrohe) 16:31
Juraj Sagan (Bora-hansgrohe) 17:37
 
od 15:00 štúdio, následne živý prenos cca. do 19:10
 
zdroj: letour.fr,cycling-info.sk