All for Joomla All for Webmasters

Nová kolekcia tour de france 2017

2. etapa Tour de France 2017

Približne tridsať kilometrov pred páskou, keď sa pelotón blížil k utečencom, sa odohral pád na samom čele pelotónu, po ktorom sa ocitlo na zemi viacero jazdcov. Medzi nimi sa objavili aj Chris Froome či Romain Bardet a obidvaja sa vracali spoločne späť do balíka a nevyzerali byť výrazne zranení. Hlavná skupina na týchto pretekárov čakala, na jej čele sa ukazovali aj súrodenci Saganovci. Obhajca prvenstva musel meniť bicykel.
 
Utečenci vydržali pred balíkom aj na druhej horskej prémii, kde sa opäť presadil Taylor Phinney, hoci mu robil problémy Laurent Pichon. Americký cyklista si vybojoval vrchársky dres a následne sa pokúsil zaútočiť, lebo balík bol už veľmi blízko. Spolu s ním zostal vpredu len Yoann Offredo.
 
Vedúca dvojica vstúpila do posledných desiatich kilometrov s náskokom päťdesiat sekúnd. V tom momente prebral iniciatívu tím Sky, ale ten mal záujem ochrániť Frooma v dnešnom finále. Až päť kilometrov pred cieľom sme uvideli tvrdú prácu šprintérskych tímov, ale utečenci mali stále k dobru tridsať sekúnd. Za Boru sa ukázal na čele Juraj Sagan. Obidvaja útočníci boli nakoniec chytení tisíc metrov pred páskou. 
      
V prvom hromadnom špurte na podujatí sa najlepšie zorientoval Marcel Kittel, ktorý vyhral svoju jubilejnú desiatu etapu na TdF. Druhý skončil Arnaud Démare, tretí finišoval André Greipel. Peter Sagan prišiel do cieľa na desiatej priečke.
 
 
Finále druhej etapy bolo veľmi hektické, poslední utečenci boli chytení len tesne pred cieľom. A to ovplyvnilo samotný dojazd, kde sme nevideli tradičnú prácu šprintérskych vláčikov. V tomto špurte sa presadil Marcel Kittel, ktorý si našiel najlepšiu pozíciu a následne predviedol veľmi silnú koncovku. Nemecký jazdec bol dnes veľmi motivovaný, keďže sa opäť pretekalo v jeho rodnej krajine, a týmto triumfom potešil nemeckých priaznivcov. A okrem toho urobil radosť aj svojmu belgickému zamestnávateľovi, ktorý sa mohol vytiahnuť na domácom území. 
 
Krátke preview etapy:
Po premočenej časovke nás čaká šprintérska koncovka, najrýchlejší jazdci v balíku sa už nevedia dočkať, akým spôsobom sa odštartujú ich súboje na tohtoročnej edícii. V ITT sa ukázal vo výbornom svetle Marcel Kittel a nemecký jazdec bude chcieť okamžite potvrdiť povesť najrýchlejšieho jazdca na podujatí. Do kariet mu zahrá priamočiara koncovka, ktorá neobsahuje technické úseky, a kvalitná podpora zo strany Quick-Stepu, čo bude dôležité vo veľmi rýchlom dojazde. Dobrý vláčik vie predviesť aj Lotto - Soudal pre Andrého Greipela, motiváciu vyhrať svoju prvú etapu na TdF bude mať Arnaud Démare, po minuloročných skúsenostiach má vysoké ambície aj Dylan Groenewegen, ale uvidíme, či sa prejaví na jeho výkone pád v časovke. V najlepšej kondícii ešte nejazdí Mark Cavendish, ale každý pozitívny moment v takomto dojazde mu môže veľmi pomôcť. Silnú konkurenciu dopĺňajú Nacer Bouhanni a Alexander Kristoff, takže máme pred sebou veľmi hektickú a nervóznu koncovku. Záver etapy môže opäť ovplyvniť dážď, v meste Liége sa môžu objaviť prehánky. Peter Sagan bude bojovať o prvé body do súťaže o zelený dres a po špurtoch, ktoré predviedol vo Švajčiarsku, sa môžeme tešiť na jeho ďalšie kvalitné predstavenie.
 
Krátky opis trasy:
Pretekári strávia v Düsseldorfe ešte jednu noc a nemecké mesto uvidí aj štart druhej etapy. Cyklisti absolvujú okolo mesta väčší okruh, kde stojí aj prvá tohtoročná horská prémia, a potom sa vydajú smerom na juhozápad do známej destinácie Liége.  Väčšina etapy prebehne na nemeckom území, belgická časť si vychutná posledných päťdesiat kilometrov. Aj keď sa budeme nachádzať v populárnom cyklistickom regióne, organizátori nezaradili do programu žiadne významné, krátke stúpania, ktorých je v okolí dostatok. Tridsať kilometrov pred cieľom stojí len horská prémia štvrtej kategórie, kde sa rozhodne o nositeľovi bodkovaného dresu. Samotný dojazd sa odohrá na bulvári Boulevard de la Sauvenière a šprintéri budú mať veľmi dobre zmapované posledné úseky druhej etapy. Po úvodnej časovke nebudú mať šancu bojovať o žltý dres, ale etapový triumf na Tour de France je motiváciou samou o sebe.
 
Vysielanie na RTVS alebo online na :http://tour-de-france.sk/eshop/content/6-online-tv
od 14:30 štúdio, následne živý prenos cca. do 17:45
 
zdroj: letour.fr,cycling-info.sk