All for Joomla All for Webmasters

Nová kolekcia tour de france 2017

15. etapa Tour de France 2017

Na posledných kilometroch vrcholila bitka medzi Mollemom a štyrmi prenasledovateľmi, ale holandský pretekár dokázal pretaviť svoj odvážny útok na získanie etapového triumfu. Druhá skupina stratila pätnásť sekúnd a za víťazom preťali pásku Ulissi, Gallopin a Barguil. Medzi favoritmi atakoval na konci Daniel Martin a írsky jazdec získal v cieli dvanásť sekúnd na svojich súperov. Z Top 10 tu chýbal iba Nairo Quintana, ktorý mal problémy na rozhodujúcom kopci. 
 
Kopcovitá etapa sa jasne vyvíjala pre utečencov, hoci tvorba úniku trvala dlho. V početnej skupine sa nakoniec presadil Bauke Mollema, ktorý zaútočil okamžite po prekonaní posledného kopca a zaskočil svojich spolubojovníkov, ktorí nečakali, že môže vydržať sám na čele pretekov až do cieľa. Je to jeho premiérové víťazstvo na Tour a po piatom mieste na Gire sa dokázal presadiť aj na druhej GT v sezóne.
 
Krátky opis trasy:
Typické javisko pre útočníkov do kopcov uvidíme v Centrálnom masíve. Pelotón sa dostane veľmi rýchlo na stúpanie prvej kategórie, kde sa ukážu brejkové ambície viacerých cyklistov. Keď sa vytvorí únik a neobjavia sa v ňom nebezpeční jazdci, osud hlavného balíka a utečencov sa rozdelí. Pre získanie etapového triumfu bude kľúčové stúpanie Col de Peyra Taillade. Na tomto kopci sa objaví dvojkilometrový úsek s priemerom dvanásť percent, kde sa dá atakovať, ale po tomto najťažšom momente etapy stále zostáva do cieľa svižných tridsať kilometrov. Pelotón príde na  Col de Peyra Taillade v početnom zložení, takže prípadní útočníci to nebudú mať jednoduché. Za nimi sa bude nachádzať silná hlavná skupina a pred nimi dlhá cesta do cieľa. Rýchly príjazd do Le Puy-en-Velaydo na chvíľu spomalia prémia štvrtej kategórie a ešte jeden menší výstup.
 
Vysielanie na RTVS alebo online na :http://tour-de-france.sk/eshop/content/6-online-tv
od 14:30 štúdio, následne živý prenos cca. do 18:15
 
zdroj: letour.fr
 

Táto webová stránka používa súbory cookies potrebné na poskytovanie funkčnosti stránky a vylepšovanie užívateľskej skúsenosti. Ďalším prehliadaním webu súhlasíte s používaním súborov cookies