All for Joomla All for Webmasters

Nová kolekcia tour de france 2017

16. etapa Tour de France 2017

V závere ostali Matthewsovi sokovia ako Hagen, Degenkolb či Van Avermaet a presne tak ako sme ich vypísali zhodou okolností neskôr dorazili do cieľa. Ako ste čítali aj v krátkom preview, záver bol veľmi technický a hoci sa Daniele Bennati (Movistar) pokúsil zaskočiť ostatných, početnú prevahu zúžitkoval Michael Matthews (Sunweb), ktorý bol na páske prvý, ale zdalo sa, že Edvald Boasson Hagen (Dimension Data) aj John Degenkolb (Trek-Segafredo) mali vyššiu rýchlosť. Nór to pokazil pozíciou v poslednej zákrute a Nemca zasa poslal k bariére Austrálčan. Nebol na správnej strane. Všetci favoriti, ktorí v závere ostali vpredu, prišli na pásku bez straty.
 
Martin s Meintjesom nakúpili 51 sekúnd, Contador až 1:33, a to sú jediné zmeny v Top 10, kde sa opäť späť dostal Quintana.
 
Sunweb dokonale zvládol dnešnú etapu a cyklistická spravodlivosť dnes úradovala podobne ako 5. júla 2013 v Albi,  keď tím Cannondale odtiahol celú etapu, zbavil sa šprintérov a priviedol Petra Sagana k jedinému triumfu pri svojej druhej účasti na Starej dáme. Aj vtedy to prežili Hagen s Degenkolbom, ale ostali porazení. Deja vú.
 
Matthewsovi sa podarilo vyhrať etapu a znížiť zelenú stratu na 29 bodov. Kittel nezískal ani bod a vyzerá to tak, že zajtra aj pozajtra sa bude musieť Michael tlačiť do únikov, aby zelenú naklonil na svoju stranu o tých 40 bodov, ale bude to mať veľmi náročné. Nemcova forma v kopcoch je zjavne slabá, preto zrejme nebude chcieť riskovať a radšej Alpy odjazdí defenzívne, pretože limity sú v tejto edícii prísnejšie ako v minulosti. Piatok a nedeľa mu bez problémov stačia.
Krátky opis trasy:
Ani po druhom voľnom dni nečaká na cyklistov veľmi ťažký profil, ale koncovka šestnástej etapy bude otvorená. Úvodná zvlnená pasáž môže dostať do úniku silných jazdcov, ktorí si na tomto teréne dokážu zvýšiť sebavedomie. Ale po sedemdesiatich kilometroch sa začne klesať do údolia Rhôny a tam už je pripravená jednoduchá trasa, ktorá bude zase lákadlom pre rýchlych jazdcov. Pred príchodom do cieľového mesta Romans-sur-Isère tak uvidíme pretláčanie sa brejku s pelotónom, a túto hru môže okoreniť aj silný vietor, ktorý zvykne fúkať v okolí rieky Rhôna. 
 
 
 
Vysielanie na RTVS alebo online na :http://tour-de-france.sk/eshop/content/6-online-tv
od 14:30 štúdio, následne živý prenos cca. do 17:40
 
zdroj: letour.fr
 

Táto webová stránka používa súbory cookies potrebné na poskytovanie funkčnosti stránky a vylepšovanie užívateľskej skúsenosti. Ďalším prehliadaním webu súhlasíte s používaním súborov cookies