All for Joomla All for Webmasters

Nová kolekcia tour de france 2017

4. etapa Tour de France 2017

V poslednej zákrute sme videli hromadný pád, ktorý však nezastavil šprintérov, ktorí sa pohybovali na samotnom čele. Ďalší pád sa odohral aj tesne pred páskou a etapový triumf vybojoval Arnaud Démare, ktorý porazil Peťa Sagan. Tretí skončil Alexander Kristoff.
Druhú kolíziu spôsobila konfliktný stret medzi Saganom a Cavendishom, po ktorej britský jazdec spadol a strhol zo sebou aj Degenkolba so Swiftom. Mark Cavendish sa snažil dostať popri bariére cez Petra Sagana, ale svetový šampión ho nechcel pustiť, dokonca súpera zasiahol lakťom. Cavendish tak narazil do bariéry a spadol. Peter Sagan hneď po dojazde išiel do tímového autobusu Dimension Data a chcel sa ospravedlniť. Podľa bezprostredných vyjadrení britského šprintéra nevidel a nemal šancu sa mu vyhnúť. Cavendish si pri páde poranil pravú ruku.
Peter Sagan bol vylúčený z Tour de France
Potom, čo spôsobil vážnu nehodu ku koncu etapy 4, Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) bol vylúčený z Tour de France. "Rozhodli sme sa vylúčiť Peter Sagana z 2017 Tour de France, pretože ohrozil vážne niekoľko ďalších jazdcov, vrátane Mark Cavendisha v záverečných metroch šprintu, ktorý sa stal v Vittel," uviedol prezident commissaire Philippe Marien. "Uplatňujeme článok 12.104 z pravidiel UCI, ktoré nám umožňujú vylúčiť jazdca."
 
  
 
Krátky opis trasy
Ani štvrtá etapa nebude začínať na francúzskom území, ale v Luxembursku sa zdržia pretekári len krátko. No v dedinke  Mondorf-les-Bains si stihnú všetci spomenúť na bratov Schleckovcov, ktorí sa tu narodili. Karavána Tour sa vráti do krajiny galského kohúta už po desiatich kilometroch a neberie priamočiaru cestu smerom na juh do cieľového mesta Vittel, kde sídli oficiálny dodávateľ pitnej a minerálnej vody Tour de France. Na trati sa nenachádzajú žiadne výrazné profilové prekážky, ktoré by mali prekaziť hromadný špurt, ale organizátori upozorňujú na silný vietor, ktorý sa môže objaviť na trati v tomto regióne.
 
Vysielanie na RTVS alebo online na :http://tour-de-france.sk/eshop/content/6-online-tv
od 14:30 štúdio, následne živý prenos cca. do 17:50
 
zdroj: letour.fr