All for Joomla All for Webmasters

Nová kolekcia tour de france 2017

17. etapa Tour de France 2017

Primož Roglič vyhral prvú klasickú etapu v seriáli World Tour, keďže už mal na konte v Romandii aj na Gire časovky. Prví favoriti doplachtili na pásku s mankom 1:13. Špurt dopadol najlepšie pre dvojicu Urán - Froome, ktorá brala šesť a štyri sekundy. Aruovci dostali 1:43. Yates až 3:14. Limit sme v redakcii vypočítali na 39:55.
 
V celkovom poradí sa za Froomom diali veci. Urán s Bardetom sa dostali na stratu 27 sekúnd, Aru po novom stráca 53 a bude mať ešte čo robiť, aby ostal na pódiu. Landa má manko 1:24. Martin sa dostal na šiestu pozíciu cez Yatesa a potom sú už straty väčšie a je tam Meintjes, Contador a Barguil. Druhú desiatku otvára dvojica Caruso - Quintana, ktorá mala dnes zlý deň.
 
 
 
Konkurenti Chrisa Frooma sa hotovali na útoky, ale boli slabé. Je jasné, že ak sa nič prekvapujúce neudeje, žltý dres si už udrží. Na Izoarde uvidíme, či sa Aru definitívne rozlúči s pódiom, alebo ešte o neho zabojuje. V Sky by zajtra predsa len niečo mohli vymyslieť, pretože Landa vyzerá veľmi dobre a sila ostatných tímov je slabá. Mikelovi by sa vďaka početnému úniku mohlo pokojne podariť dostať aj do žltého dresu, ale zasa hierarchia asi nepustí. Ak by boli v tejto situácii Quintana s Valverdem, určite by to vyskúšali.
 
V ostatných súťažiach je po dnešku všetko jasné. Michael Matthews potrebuje už iba dôjsť do Paríža. Pred ostatnými súpermi má veľký náskok. Na Greipela presne 160 bodov. V bodkovanom určite ostane aj Warren Barguil. Na Izoarde sa síce bude bodovať dvojnásobne, ale to by musel Primož Roglič zopakovať dnešný triumf a pred tým získať ešte aspoň deväť ďalších bodov. Simon Yates vedie bielu súťaž už iba o 2:28, takže tu sa ešte možno črtá zápletka. Uvidíme zajtra, prípadne v sobotu.
 
Krátky opis trasy:
Rozhodujúce horské divadlo sa odohrá v Alpách a v sedemnástej etape sa objaví to najväčšie z najväčších stúpaní. Najskôr sa pretekári rozohrejú na kopci Col d’Ornon, ktorý dostal označenie druhej kategórie, ale ostatné previerky etapy sú majestátnejšie. Tú pravú lezeckú turistiku odštartuje Col de la Croix de Fer. Dlhé a vyčerpávajúce stúpanie patrí k vyzývavým alpským previerkam, ktoré v tomto bode etapy oberie jazdcov o energiu, a tá im môže chýbať na kľúčovom výstupe. Z jeho vrcholu zostáva na obávanú kombináciu Télégraphe – Galibier ešte štyridsať kilometrov, ktoré väčšinou prebehnú v zjazde. Potom sa  dostane pelotón pod legendárny Col du Galibier, na ktorý sa začne štverať z tej náročnejšej strany. Col du Télégraphe je dlhý a pravidelný kopec, ktorá si udržuje stabilný rytmus na úrovni siedmich percent. Bude to vytrvalostná previerka a jej účinky sa prejavia až na poslednom kopci, kam bude viesť krátky, 5-kilometrový zjazd. Samotný Galibier meria takmer osemnásť kilometrov a po predchádzajúcom lezení to bude pre mnohých jazdcov nekonečná záležitosť. Toto stúpanie postupne zvyšuje svoju náročnosť, a aj keď sa objavia v prvej polovici momenty s prevýšením cez sedem percent, najväčšou výzvou bude posledných osem kilometrov, kde neklesnú sklony pod osem percent. To najťažšie príde na samom konci etapy, takže vo vysokej nadmorskej výške a s nastúpanými metrami sa môžu presadiť len najlepší vrchárski vytrvalci. Galibier bude dejiskom veľkého súboja favoritov, ale tí odvážnejší z nich môžu vystrčiť rožky už na Télégraphe.
 
Vysielanie na RTVS alebo online na :http://tour-de-france.sk/eshop/content/6-online-tv
od 14:30 štúdio, následne živý prenos cca. do 17:55
 
zdroj: letour.fr
 

Táto webová stránka používa súbory cookies potrebné na poskytovanie funkčnosti stránky a vylepšovanie užívateľskej skúsenosti. Ďalším prehliadaním webu súhlasíte s používaním súborov cookies