All for Joomla All for Webmasters

Nová kolekcia tour de france 2017

18. etapa Tour de France 2017

Neuveriteľné nohy mal Warren Barguil. Líder vrchárskej súťaže a desiaty muž celkového poradia nastúpil favoritom, a tí po ňom nešli, príliš ich neohrozoval. Šiel si ale po etapový triumf. Nasledoval ho Alberto Contador, ale nebol taký silný. Štyri kilometre pred páskou, keď odstúpili Kwiatek aj Nieve, prišiel atak Mikela Landu. Dvojka zo Sky mala šancu na pekné zníženie straty v GC, bolo jasné, že Froome po ňom nepôjde, museli sa ukázať ďalší. Tí si ale chceli kontrolovať hlavne Frooma. Výnimkou bol Daniel Martin, ale ostatní sa zatiaľ ukázať nechceli. Aru mal čo robiť, aby tam uvisel.
 
 
Bardetov nástup prišiel 2800 metrov pred páskou. Froome si ho bez problémov dolepil a podarilo sa to už iba Uránovi. Po chvíli prišlo k tomu, čo sme čakali. Nastúpil Froome. Bardet nereagoval, ale mal šťastie, že Urán áno a za jeho zadným kolesom sa vrátil za žlťáka. Takto to už ostalo do konca.
 
Warren Barguil v závere zlikvidoval Darwina Atapumu a prišiel si po druhý triumf na tohtoročnej Tour. Predviedol ďalší fantastický a nebojácny výkon. Kolumbijčan tesne uhájil aspoň druhé miesto pred trojicou Romain Bardet - Chris Froome - Rigoberto Urán. Mikel Landa stratil dvanásť sekúnd. Za ním prišli do cieľa Louis Meintjes s Danielom Martinom a biely dres uhájil Simon Yates s mankom 39 sekúnd na favoritov. Kto ale pozíciu neuhájil, je Fabio Aru, ktorý stratil až minútu. Pred ním vyšli na Izoard aj Contador s Quintanom.
 
 
Chris Froome síce prišiel o štyri sekundy voči Bardetovi, ale 23 mu pred časovkou papierovo bohato stačí. O druhé miesto bude veľký boj medzi Romainom Bardetom a Rigobertom Uránom, keďže medzi nimi je iba šesť sekúnd. Mikel Landa už stráca cez minútu na túto dvojicu, takže z hry o pódium je zrejme preč, hoci v boji proti chronometru je na tom najlepšie v živote a bude mať zrejme aj "zázračnú" kombinézu. Mohol by na spomínané duo nejaký čas získať, no asi nie potrebnú porciu.
 
Fabio Aru stráca už dve minúty a určite ešte bude chcieť zdolať aspoň Landu, ale Alpy ho možno aj psychicky zlomili a už to nepredpokladáme. Bude sa musieť uspokojiť s piatou pozíciou. Ostatné miesta sú už jasne vyárendované a v druhej polovici Top 10 zrejme až do Paríža ostane poradie Martin, Yates, Meintjes, Barguil a Contador, hoci práve Pistolero by ešte mladého Francúza v časovke mohol vyškoliť. Martina môže mrzieť pád v deviatej a veterné problémy v šestnástej etape. S Landom i Aruom mohol zabojovať o štvrtú pozíciu.
 
Silno motivované Ag2r sa dnes pokúsilo o zázrak, no Sky neodstavili. V momente, keď odstupoval Vuillermoz ako posledný domestik, tam stále boli pri Froomovi Landa, Nieve aj Kwiatkowski, teda Francúzi sa presvedčili, že proti Sky sa nedá bojovať. Koniec-koncov, ešte aj Nieve je trinástym mužom celkového poradia hoci nemal žiadne takéto ambície a nezameriaval sa na to. Ľudia z Ag2r si aspoň získali ďalšie srdcia domácich fanúšikov. Rovnako ako vlani predviedli neporovnateľne lepší výkon ako ich najprirodzenejší súperi z FDJ.
 
V ostatných klasifikáciách sa nič nemenilo. Matthewsovi, Barguilovi aj Yatesovi stačí prísť na Champs-Elysées a oblečú sa do dresov, po ktorých pred Tour túžili.
 
Krátky opis trasy:
Najťažší horský dojazd tohtoročnej edície uvidíme až v osemnástej etape, ale ten bude stáť za to. Posledná vrchárska bitka bude zaujímavá len v záverečnej tretine, keď sa pretekári dostanú na kopec Col de Vars. Dovtedy neobsahuje trasa veľké výzvy, takže na spomínané stúpanie prvej kategórie dorazia najdôležitejší pretekári koncentrovaní. Col de Vars bude svižnou previerkou, pretože posledné štyri kilometre dosiahnu priemer deväť percent. Organizátori by privítali, ak by na tejto pasáži zaútočil niektorí z favoritov, ale na cieľový kopec vedie ešte dlhých 45 kilometrov. Prvýkrát v histórii pretekov sa bude finišovať na slávnom Col d'Izoard, čo bude pre niektorých jazdcov špeciálnym motivačným  materiálom. Col d'Izoard si je v mnohom podobný s Galibierom. Rovnako sa bude finišovať vo vysokej nadmorskej výške a jeho náročnosť stúpa s blížiacim sa vrcholom. Štrnásť kilometrový kopec začne úsekmi s prevýšením piatich – šiestich percent, ale finálnych sedem kilometrov vyskočí na priemerný sklon deväť percent. A to bude na konci etapy a aj celých pretekov rozhodujúce. Finále osemnástej etapy ponúka poslednú príležitosť pre vrchárov, aby získali čas na svojich súperov, a aj keď sa v ponuke nachádza iba jedno kľúčové stúpanie, výsledky môže ovplyvniť aj únava.
 
Vysielanie na RTVS alebo online na :http://tour-de-france.sk/eshop/content/6-online-tv
od 14:30 štúdio, následne živý prenos cca. do 18:05
 
zdroj: letour.fr
 

Táto webová stránka používa súbory cookies potrebné na poskytovanie funkčnosti stránky a vylepšovanie užívateľskej skúsenosti. Ďalším prehliadaním webu súhlasíte s používaním súborov cookies