All for Joomla All for Webmasters

Nová kolekcia tour de france 2017

6. etapa Tour de France 2017

Dnešná etapa nezaskočila najrýchlejších pretekárov, ktorí všetku svoju energiu sústredili na posledné stovky metrov. V samotnom finále mali najlepšiu pozíciu Greipel s Démarom. Kým nemecký jazdec vyštartoval dopredu priamočiaro, Démare zvolil pomerne nebezpečný manéver popri ochrannej bariére. Ale z ľavej strany popri nich vyletel Marcel Kittel, ktorý opäť nemal ideálnu pozíciu pred cieľovou čiarou, ale jeho rýchlosť nemala konkurenciu.
 
Pre Marcela Kittela je to jedenásty triumf na TdF, pričom rovnaký počet vybojoval aj André Greipel. Obidvaja nemeckí borci tak budú mať veľkú motiváciu, aby prekonali svojho krajana Erika Zabela, ktorý sa tešil z triumfu na Starej dáme dvanásťkrát. Vyrovnať jeho konto môžu už v zajtrajšej etape.
André Greipel sa pohyboval v závere v potrebnej pozícii, ale dnes musel skloniť hlavu pred rýchlejším Kittelom. To isté platí pre Arnaud Démara, ktorý ukázal pred páskou veľké odhodlanie, keď neváhal odpáliť svoj špurt popri bariére, čo bola celkom riskantná záležitosť. Juraj Sagan finišoval v hlavnej skupine a opäť ho bolo vidno na konci etapy, keď pomáhal vytvárať pozíciu pre Seliga.  
 
Všetci favoriti na titul prišli do cieľa v pelotóne, poradie v klasifikácii zostalo nezmenené. Žltý dres udržal Chris Froome. V bodovacej súťaži stále vedie Arnaud Démare, ale Kittel znížil svoju stratu na 27 bodov. Vo vrchárskej klasifikácii dnes nemohlo nič ohroziť Fabia Arua a biely dres bez problémov udržal Simon Yates. 
 
Krátke preview etapy:
Na cyklistov čaká doteraz najteplejší deň, teploty sa majú vyšplhať až na 33 stupňov, čo nebude jednoduchá záležitosť v takejto dlhej etape. Dva doterajšie hromadné špurty ukoristili Démare s Kittelom a ten nasledujúci bude určite poznačený veľkou nervozitou po udalostiach, ktoré sa odohrali vo štvrtej etape. Vo finále si musia dať pretekári pozor na úzku zákrutu dva kilometre pred cieľom a na flamme rouge sa bude prechádzať cez kruhový dojazd. Veľmi motivovaní budú najmä dvaja predchádzajúci víťazi. Kittel disponuje najväčšou rýchlosťou spomedzi všetkých a tentoraz si dá veľký pozor, aby ho nezastavil pád ako v štvrtej etape, aby spolu s kolegami konečne predviedol natrénovaný lead-out. Démare jazdí s veľkou gurážou, ktorú mu dodáva aj zelený dres. Prechádzajúcu šprintérsku koncovku zvládol dobre Lotto - Soudal, ale Greipel sa nechal pred páskou vytlačiť z pozície, ale bol to potrebný signál, že Roelandts ho dokáže dostať do pozície. Na svoju príležitosť trpezlivo čakajú Bouhanni s Kriostoffom, na lepšie výsledky si trúfa Groenewegen.          
 
 
Krátky opis trasy:
Po jednodňovej prestávke sa obráti pozornosť opäť na šprintérov. Priamočiara etapa odštartuje v meste Vesoul a pelotón sa vydá západným smerom, aby sa prepravil do cieľovej destinácie. Trasa obsahuje len dve menšie horské prémie, preto cyklistov najviac zasiahne dĺžka etapy, ktorá znovu prekračuje dvesto kilometrov. Troyes je mesto šampanského a doteraz sem prišla Tour de France ochutnať perlivý mok osemkrát. Tentoraz sa môžu fanúšikovia tešiť na učebnicový hromadný špurt, pretože sa bude finišovať v centre mesta na širokých cestách.
 
Vysielanie na RTVS alebo online na :http://tour-de-france.sk/eshop/content/6-online-tv
od 14:30 štúdio, následne živý prenos cca. do 17:50
 
zdroj: letour.fr