All for Joomla All for Webmasters

Nová kolekcia tour de france 2017

19. etapa Tour de France 2017

Tri kilometre pred páskou predviedli pekný útok Boasson Hagen a Arndt, ktorí si na kruhovom objazde vybudovali menší odstup. Viacej síl mal jazdec tímu Dimension Data a nórsky jazdec už túto príležitosť nepustil z ruky. Edvald Boasson Hagen sa konečne dočkal a vyhral devätnástu etapu. Druhý skončil Nikias Arndt, v špurte malej skupinky bol úspešný Jens Keukeleire.
 
Najdlhšia etapa v tomto ročníku videla úspech brejku, po vytvorení početného úniku bolo jasné, že pelotón nebude mať záujem, aby chytil 20-člennú skupinu. O etapový triumf sa začalo bojovať dvadsať kilometrov pred cieľom, keď jazdci z tímu Orica rozdelili vedúcu skupinu, ale potom sme videli ešte ďalšie útoky, ktorými sa chceli presadiť viacerí cyklisti.
 
Ten úspešný pohyb nakoniec predviedol Boasson Hagen, ktorý šikovne využil technický dojazd a všetkým súperom ušiel. Nórsky pretekár vyhral svoju tretiu etapu na Tour, ale predtým bol úspešný v roku 2011. Hagen tu zatiaľ získal dve druhé a dve tretie miesta, preto bol veľmi motivovaný, aby sa konečne dostal na najvyššiu priečku. A po odvážnom ataku sa mu to podarilo.
 
Projektantom rozhodujúceho útoku bol Nikias Arndt, ktorý zvolil ten správny prechod cez kľúčový kruhový objazd, ale pomocník Michaela Matthewsa potom už nemal dostatočnú energiu, aby sa vyrovnal Hagenovi. Ako tretí preťal pásku Jens Keukeleire, ktorý musel byť veľmi sklamaný, lebo spoločne s Albasinim manažovali posledné kilometre, ale určite si budú vyčítať, že si nechali ujsť spomínanú dvojicu. 
 
Pelotón prišiel do cieľa s mankom dvanásť a pol minúty. Na jeho čele jazdil celý deň tím Sky a s tempom britskej zostavy mohli byť spokojní všetci cyklisti. V celkovom poradí sa nič nezmenilo, viacerí pretekári sa už koncentrovali na prichádzajúcu časovku. 
 
Krátky opis trasy:
V devätnástej etape pelotón opustí Alpy a zamieri smerom na juh, kde v Marseille vyvrcholí bitka o titul, ale ešte predtým sa dostanú jazdci do mestečka  Salon de Provence, ktoré si prvýkrát pozrie dojazd Tour de France. Na konci pretekov organizátori zaradili ďalšiu previerku, ktorá meria cez dvesto kilometrov, a táto je dokonca najdlhšou na celom podujatí. Úvodná kopcovitá časť odčlení od balíka skupinu útočníkov, ktorí budú veriť, že šprintérske celky už nebudú mať dostatok energie, aby dostali pod kontrolu situáciu na trati. Po dvoch horských prémiách sa bude jazdiť na zvlnenom teréne a poslednou prekážkou bude štvorpercentné stúpanie Col du Pointu. Po tomto hodnotenom kopci zostáva do cieľa už len jednoduchých 45 kilometrov. Na tejto koncovke si môžu opäť zgustnúť najrýchlejší pretekári, ale aby boli úspešní, musia dostať potrebnú tímovú podporu, ktorá na zvlnenom teréne a značnej dĺžke etapy eliminuje utečencov.
 
Vysielanie na RTVS alebo online na :http://tour-de-france.sk/eshop/content/6-online-tv
od 14:30 štúdio, následne živý prenos cca. do 18:05
 
 
zdroj: letour.fr
 

Táto webová stránka používa súbory cookies potrebné na poskytovanie funkčnosti stránky a vylepšovanie užívateľskej skúsenosti. Ďalším prehliadaním webu súhlasíte s používaním súborov cookies