All for Joomla All for Webmasters

Nová kolekcia tour de france 2017

7. etapa Tour de France 2017

Posledná príležitosť pre šprintérov v tomto súťažnom bloku neobsahovala žiadne skryté prekážky, ktoré by mohli prekaziť hromadný špurt balíka. Dnešnú rovinatú previerku mal v merku najmä Marcel Kittel, ktorý chcel využiť svoju skvelú formu na tretí triumf a vďaka tomu sa obliecť do zeleného dresu. Na Tour je však konkurencia veľmi vysoká a v hektických špurtoch býva potrestaná každá jedna chybička. Okrem nemeckého pretekára vyhral sa tu zatiaľ presadil len Démare, takže na štarte sa nachádzalo mnoho motivovaných šprintérov.
Vo finále sa nenachádzalo žiadne významné zákruty, preto sa rýchlostne pretláčali viaceré šprintérske vláčiky, a o etapovom triumfe musel rozhodnúť fotofiniš. Veľmi tesný finiš predviedli Marcel Kittel a Boasson Hagen, nakoniec sa tešil nemecký borec. Potom finišovali Matthews a Kristoff.
V závere predviedol výbornú prácu tím Dimension Data, ktorý vytvoril veľmi dobrú pozíciu pre Boassona Hagena, hoci nórsky jazdec musel vsadiť na dlhý špurt. Ale predviedol výbornú kvalitu a takmer sa mu podarilo pokoriť aj Marcela Kittela, lebo nemecký jazdec vybojoval svoju tretiu etapu v tohtoročnej edícii len o milimetre. Nič to však nemení na tom, že jeho aktuálna forma je skvelá. V dojazde sa zaradil za Hagena a mal čo robiť, aby sa dostal pred nórskeho cyklistu.
Vedľa  tejto dvojice odpálil svoj špurt Alexander Kristoff, ale jazdec tímu Kaťuša - Alpecin nemal silu v nohách, aby sa vyrovnal svojmu krajanovi z Dimenson Data. A okrem toho ho prekonal aj Michael Matthews, pre ktorého je to najlepší výkon v hromadnom špurte na Tour v tomto roku. Na konci sa vytratili z predných pozícii Bouhanni s Greipelom, ale hlavným porazeným dnešného dňa je Arnaud Démare, ktorý sa nezmestil do najlepšej desiatky. 
 
Všetci favoriti prišli do cieľa pokope v hlavnom balíku, poradie v GC zostalo bez zmien. Vrchársky a biely dres nemenili svojich majiteľov, ale v zajtrajšej etape bude opäť jazdiť v zelenom tričku Marcel Kittel, ktorý si vybudoval náskok 15 bodov pred Démarom. Juraj Sagan stratil v dnešnej etape dve minúty.
 
Krátke preview etapy:
Siedma etapa je takmer identická ako predchádzajúca, kandidáti na víťazstvo sú teda rovnakí. Opäť je to jednoznačná záležitosť najrýchlejších jazdcov. Ich kolegovia musia prekonať na čele balíka ďalších dvesto kilometrov, ale medzi šprintérskymi tímami panuje dobrá kooperácia, takže by s tým nemali mať problémy. Znovu bude veľmi teplo, cez tridsať stupňov, ale môže fúkať vietor, nie však veľmi silný, a z veľkej horúčavy budú hroziť búrky. Finále je bez technických komplikácii, posledných päť kilometrov neuvidí žiadnu zákrutu. Dojazd bude veľmi rýchly, preto bude potrebné mať dobrý lead-out, ktorý šprintéra vystrelí dopredu v tom správnom momente.
 
Už nikto nepochybuje, že Marcel Kittel je najrýchlejším pretekárom na Tour. Vedia to aj jeho kolegovia, ktorí urobia všetko preto, aby mu pripravili čo najlepšiu pozíciu. Keď sa im to podarí, tretí etapový triumf budú mať na dosah. Dobrú podporu na záverečných úsekoch dostáva André Greipel, ale nemecký cyklista ju zatiaľ nedokázal využiť. V koncovke potrebuje byť chladnokrvnejší. Aj v šiestej etape sme mohli vidieť, že vysoké sebavedomie má Arnaud Démare, ktorý sa tlačí do špurtov dravým spôsobom. A zatiaľ sa mu to vypláca. V predchádzajúcej koncovke zostali trošku vzadu Bouhanni s Kristoffom, ale obidvaja sú natoľko skúsení, aby nasledujúci priamočiary finiš vedeli zužitkovať lepšie. Dopredu sa tlačí aj Groenewegen, ale holandský borec zatiaľ nezachytil tú správnu stopu, aby atakoval miesta na pódiu. Do hromadných špurtov sa zapája aj Matthews, ktorý potrebuje body pre zelený dres, ale doteraz mal sily len na záver Top 10.
 
Krátky opis trasy:
Pretekári zostanú v Troyes až do druhého dňa. Na štarte siedmej etapy môže ešte rezonovať predchádzajúca šprintérska koncovka, ale cyklistická karavána ide ďalej a najrýchlejší jazdci sa musia skoncentrovať na svoju ďalšiu príležitosť. Bude sa prechádzať cez vinársky región a  medzi mestami Troyes a Nuits-Saint-Georges sa neobjavujú profilové komplikácie, jedine v strede etapy sa nachádza zvlnený úsek s malou horskou prémiou. Ale v poslednej časti siedmej previerky sa niekoľkokrát zmení smer jazdy, takže ak bude fúkať, na pelotón môže udrieť bočný vietor. Do Nuits-Saint-Georges zavíta TdF prvýkrát v histórii, no dvakrát tu finišovala šprintérska etapa na Paríž - Nice.           
 
 
 
 
zdroj: letour.fr