All for Joomla All for Webmasters

Nová kolekcia tour de france 2017

9. etapa Tour de France 2017

Z víťazstva sa dnes tešil Rigoberto Urán, ktorý už získal dve víťazstvá na Gire, ale na Tour to bolo prvýkrát. Kolumbijský jazdec prišiel na TdF vo veľmi dobrej forme, ukázal sa už v piatej etape, a dnes tieto náznaky stopercentne potvrdil. Na záverečnom kopci sa udržal v skupine najlepších jazdcov a na konci ho nevykoľajil fakt, že mal problémy s prehadzovačkou.
Osem jazdcov dnes nesplnilo časový limit a medzi nimi sa objavil aj Juraj Sagan, ktorý už včera prežil veľmi ťažký jurský deň
 
Krátky opis trasy:
Druhá jurská etapa prevedie jazdcov po tom najlepšom, čo tieto hory ponúkajú pre cyklistiku. Hneď po štarte sa pelotón zapotí na dvoch svižných kopcoch, kde sa bude tvoriť únik a šprintéri okamžite zistia, ako rýchlo dokážu niektorí pretekári jazdiť v kopcoch. Najdôležitejšie momenty etapy sú rozdelené na dve časti. Najskôr to bude ťažká kombinácia Col de la Biche a  Grand Colombier, medzi ktorými sa nachádza len šestnásť kilometrov. Prvý menový kopec dosahuje prevýšenie deväť - desať percent na celej dĺžke a na Grand Colombier si všetci veľmi dobre spomínajú z minuloročnej edície. Toto stúpanie nepovolí ani na chvíľu, nachádzajú sa tu dvojciferné gradienty a maximálny sklon 22 percent, takže na jeho vrchole uvidíme poriadne okresanú hlavnú skupinu. Zaujímavo rozbehnuté predstavenie však zastaví nasledujúcich 55 kilometrov, ktoré zostávajú na kľúčové stúpanie deviatej etapy. Ale Mont du Chat bude pokračovať v náročnej lezeckej skúške, kde sú mnohé úseky so sklonmi desať až dvanásť percent. Je to presne to stúpanie, ktoré môže vytvoriť smerodajné rozdiely aj medzi najlepšími vrchármi, ale o benefitoch v cieli nerozhodnú len lezecké nohy. Po absolvovaní Mont du Chat bude pokračovať bitka o sekundy v 12-kilometrovom zjazde (podľa mnohých v šialenom), a potom privedie jazdcov do Chambéry ešte ďalších trinásť kilometrov na rovine. Dodatočné finále po ťažkom záverečnom kopci tak môže ovplyvniť taktiku jazdcov na GC, ako sa budú správať na Mont du Chat.
 
Vysielanie na RTVS alebo online na :http://tour-de-france.sk/eshop/content/6-online-tv
od 14:30 štúdio, následne živý prenos cca. do 17:20 
 
zdroj: letour.fr