All for Joomla All for Webmasters

Nová kolekcia tour de france 2017

10. etapa Tour de France 2017

Záverečné dve zákruty v poslednom kilometri zvládli najlepšie jazdci Lotta Soudal, Marcel Kittel (Quick-Step) vyčkával sám vzadu, aby si pomohol Danielom McLayom, nasadil na drtivý špurt a súperom nedal šancu. S veľkým náskokom vyhral pred Johnom Degenkolbom (Trek) a Dylanom Groenewegenom (LottoNL).
 
 
Krátke preview etapy:
Očakávaný štvrtý hromadný špurt na podujatí obsahuje dve nepríjemné zákruty v poslednom kilometri, s takýmto finále sme sa ešte nestretli v tohtoročnej edícii. Viac ako inokedy bude hrať význam tímová podpora, ktorá prevedie šprintéra cez tieto zákruty na potrebnej pozícii a potrebnou rýchlosťou. Marcel Kittel je najrýchlejší, ale teraz bude mať pred sebou veľkú výzvu, aby to potvrdil aj v takomto technickom dojazde. Nemeckému jazdcovi bude veľmi chýbať Matteo Trentin, ktorý by sa v takejto koncovke pohyboval ako ryba vo vode. André Greipel sa mohol vždy spoľahnúť na dobrú podporu od kolegov na záverečných stovkách metrov, a keď to Lotto-Soudal zopakuje aj tentoraz, v Bergeracu sa môže presadiť práve on. So svojimi spolujazdcami je veľmi dobre zohraný aj Alexander Kristoff, technické finále by mu malo viac vyhovovať ako klasický a priamočiary finiš. To isté platí aj pre Boassona Hagena, ktorý získal sebavedomie v siedmej etape, a dve záverečné zákruty môžu pomôcť aj Groenewegenovi, Bouhannimu či Degenkolbovi. Dôležitý deň bude mať pred sebou Michael Matthews, vlastne ako každý hromadný špurt, keďže sa chce presadiť v bodovacej súťaži, a austrálsky jazdec by mohol v deviatej etape využiť bohaté skúsenosti svojich kolegov, ktorí sa vedia orientovať v rýchlostných koncovkách.          
 
 
Krátky opis trasy:
Po voľnom dni čaká na pretekárov jednoduché predstavenie, šprintérske zoskupenia budú mať dostatok času, aby sa pripravili na finále v meste Bergerac. V prvej časti etapy sa vydá pelotón smerom na juhovýchod, ale tesne pred prvou horskou prémiou sa balík zvrtne na západ, a túto líniu si udrží až do cieľa. Obidva hodnotené kopce sú len motiváciou pre utečencov, šprintérom starosti nenarobia. Bergerac bol naposledy využitý na Starej dáme v roku 2014, keď tu získal etapu po sólovej jazde Ramunas Navardauskas, a na druhý deň tu štartovala aj časovka jednotlivcov.
 
Vysielanie na RTVS alebo online na :http://tour-de-france.sk/eshop/content/6-online-tv
od 14:30 štúdio, následne živý prenos cca. do 17:50 
 
zdroj: letour.fr