All for Joomla All for Webmasters

Nová kolekcia tour de france 2017

11. etapa Tour de France 2017

Opäť to bolo bez klasických vlakov a znova sa to príliš skoro otvorilo Edvaldovi Boassonovi Hagenovi (Dimensions Data). Marcel Kittel (Quick-Step) čakal najdlhšie a znova dvíhal ruky nad hlavu po suverénnom výkone. Dylan Groenewegen (LottoNL) zvolil iba taktiku nasledovať Nemca bez toho, aby mu vykukol z háku. Aj vďaka tomu bral druhú priečku. Slabnúci Hagen trošku zavrel Michaela Matthewsa (Sunweb) pri bariére. Ten to narozdiel od Cavendisha minulý utorok vzdal a zmieril sa so štvrtou pozíciou. Akoby uznal, že sa nemal tlačiť na nevýhodnú stranu. Nedarilo sa Greipelovi ani Kristoffovi. Aj dnes jazdci ich tímov pracovali na čele balíka zbytočne.
 
V celkovom poradí k zmenám nedošlo, no v našom ďalšom spravodajstve sa dozviete, ako sú na tom pretekári, ktorí dnes spadli. V bodovacej súťaži zvýšil Kittel náskok na Matthewsa, činí už 133 bodov.
 
Krátky opis trasy:
Najrýchlejší cyklisti sa dostanú do hry aj v jedenástej etape, ale bude to ich posledná príležitosť v druhom týždni, pretože pelotón sa dostane do mesta Pau. A teda Pyreneje sú na dosah ruky. Trasa je znovu poskladaná pre šprintérov, ktorí s jednou horskou prémiou a rovinatým finále nemôžu skrývať záujem o etapový triumf. Opäť to bude 200-kilometrová túra, uvidíme, či sa nájdu statoční jazdci, ktorí dokážu v brejku vytrápiť šprintérske zoskupenia. Známa cyklistická destinácia Pau patrí medzi najčastejšie navštevované mestá na Tour de France. Poslednýkrát tu finišovala etapa v sezóne 2012, v úniku sa presadil Pierrick Fédrigo.
 
Vysielanie na RTVS alebo online na :http://tour-de-france.sk/eshop/content/6-online-tv
od 14:30 štúdio, následne živý prenos cca. do 18:10 
 
zdroj: letour.fr