All for Joomla All for Webmasters

Nová kolekcia tour de france 2017

13. etapa Tour de France 2017

Etapový triumf získal Warren Barguil, ktorý si tak vynahradil sklamanie z deviatej etapy. Po dvoch triumfoch na Vuelte je to jeho premiérové víťazstvo na Tour de France a hneď ho dosiahol na deň výročia dobytia Bastilly. A jazdec tímu Sunweb si upevnil pozíciu aj vo vrchárskej súťaži.
Víťazom dňa je aj Mikel Landa, ktorý sa posunul na piatu priečku v GC, a na lídra pretekov stráca len jednu minútu. Tím Sky tak môže hrať ďalšou významnou kartou, pretože baskický borec sa po Gire dostal do parádnej formy. Chris Froome nemusel siahnuť na dno síl v tejto etape, no na poslednom kopci predviedol akceleráciu, ktorá nemala potrebnú razanciu, aby sa dokázal osamostatniť na Mur de Péguère. A to si budú pamätať jeho súperi.
 
Krátky opis trasy:
Výročie Dobytia Bastilly sa oslávi netradičným spôsobom. Nebude sa končiť na stúpaní a organizátori vytvorili jednu z najkratších horských etáp za posledné obdobie. Zostávame v Pyrenejách a je veľký predpoklad, že najskôr uvidíme v balíku tuhý boj o rýchlostnú prémiu, ktorá je pripravená na trinástom kilometri. Na prvý kopec sa začne stúpať o niekoľko kilometrov neskôr a Col de Latrape bude najľahšou previerkou v programe, i keď v polovici obsahuje tisícmetrový úsek s desiatimi percentami. Po veľmi krátkom zjazde preverí cyklistov Col d’Agnes, ktorý je dlhý, jeho sklony len výnimočne klesnú pod osem percent a úvodné tri kilometre majú priemer desať percent. Po tejto intenzívnej lezeckej ponuke nasleduje 17-kilometrové klesanie, ktoré zavedie pretekárov pod hlavnú výzvu trinástej etapy - Mur de Péguére. Tento obávaný kopec je rozdelený na dve časti. Tá prvá dosahuje sklon šesť percent, ale oveľa väčšiu pozornosť si zaslúži záverečných 3300 metrov, kde sa vyšplhá priemer na dvanásť percent a najprudšie úseky sa zastavia až na hodnote osemnásť percent. Posledný kopec bude tvrdou skúškou aj pre najlepších vrchárov, ktorí tu jednoducho musia atakovať. Ale na etapový triumf nebude stačiť len dobrá lezecká forma, pretože dynamickú previerku rozhodne až záverečná naháňačka v dlhom klesaní. Zaujímavá etapa môže explodovať na pripravených troch kopcoch a skončiť súbojom muža proti mužovi na Col d’Agnes  alebo Mur de Péguére, čo je snom organizátorov. A krátka dĺžka etapy by mala povzbudiť aj favoritov, aby predviedli útočný ohňostroj.     
 
Vysielanie na RTVS alebo online na :http://tour-de-france.sk/eshop/content/6-online-tv
od 14:30 štúdio, následne živý prenos cca. do 17:45 
 
 
zdroj: letour.fr