All for Joomla All for Webmasters

Nová kolekcia tour de france 2017

1.etapa TDF 2018

 7.7. Noirmoutier > Fontenay-Comte 189 km cieľ: 17:20 

Fernando Gaviria vyhral svoju prvú etapu na Tour de France. Peťo Sagan sa viezol za ním a získal fantastické druhé miesto, tretí skončil Marcel Kittel.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Očakávajte dominanciu rýchleho šprintéra. 

Noirmoutier už predtým hostil Tour de France. Tento ostrov pri pobreží Atlantiku vo Francúzsku je spojený s pevninou mostom, ale pri niekoľkých príležitostiach La Grande Boucle radšej používa Passage du Gois, ktorý je spevnený pieskom. Dvakrát denný prejazd 4,5 km je zaplavený odlivom. V roku 1999 spôsobil šmykľavý povrch odstup pelotónu, čo malo za následok šesťminútové rozdelenie. 

V roku 2018 sa organizácia vzdialila od Passage du Gois. Tam je tiež most a po odchode z obce Noirmoutier-en-l'Île, jazdci prechádzajú cez most pred fázou 1 pokračuje do Fontenay-le-Comte. Veľká časť trasy nasleduje po krútenom pobreží Vendée, takže počas celého dňa sa môžu číhať bočné vetry a stĺpy.

 Cieľ je vo Fontenay-le-Comte, dedine, ktorá nikdy predtým nebola zaradená do trasy Tour de France. Víťazovi budeme tlieskať na pódiu viackrát, keď oblečie  žltý a zelený dres.

Mapa 1.etapy Tour de France 2018

Profil 1.etapy Tour de France 2018

Táto webová stránka používa súbory cookies potrebné na poskytovanie funkčnosti stránky a vylepšovanie užívateľskej skúsenosti. Ďalším prehliadaním webu súhlasíte s používaním súborov cookies