All for Joomla All for Webmasters

Nová kolekcia tour de france 2017

2.etapa TDF 2018

8.7. Mouilleron SG > Roche-sur-Yon 183 km cieľ: 17:20

Aj koncovka druhej etapy ponúkla dramatické momenty, tentoraz sme sa ich "dočkali" len dva kilometre pred cieľom. Hromadný pád rozdelil balík a vpredu zostali len tí jazdci, ktorí mali naštudovaní dnešný dojazd a vedeli, kde sa majú pohybovať pred cieľovou čiarou. Jedným z nich bol Peter Sagan a v oklieštenej skupine, ktorá dostala šancu bojovať o etapový triumf, si nenechal vziať deviatu výhru na Tour de France a ako bonus získal žltý dres, lebo Fernando Gaviria zostal zatvorený za spomínaným pádom.

 

Bora - hansgrohe zvládol na výbornú pozičnú bitku o poslednú zákrutu, viacerí jeho pretekári sa pohybovali na samom čele pretekov, takže po rozhodujúcej kolízii zostali pri Petrovi Saganovi pomocníci. Svetový šampión sa zaradil pred páskou za Arnauda Démara, ktorý musel staviť na dlhší špurt, a to bola voda na mlyn pre slovenského pretekára, aby nabral za ním rýchlosť a potom ho predbehol. Silnú koncovku predviedol aj Sonny Colbrelliho, ale na Sagana to nestačilo.

Tour de France 2018 Stage 2 finish from tour de france on Vimeo.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Trasa je ideálna pre rýchlych finišérov.

Mouilleron-Saint-Germain je malá dedinke a víta Tour de France po niekoľký krát. Je to rodisko dvoch známych obyvateľov - Georges Clemenceau a Jean de Lattre de Tassigny. Prvý z nich bol prezývaný Otec Victory : bol hlavným tvorcom Versaillesovej zmluvy na Parížskej mierovej konferencii v roku 1919. Druhý bol jedným z veľkých veliteľov francúzskej oslobodzovacej armády počas druhej svetovej vojny.

Jazdci opúšťajú Mouilleron-Saint-Germain a idú juhovýchodne,  a očarí ich okolitá farebnosť. Po niekoľkých kilometroch sa trasa mení na severovýchod. 

Je to už dlhý čas, kedy Tour de France navštívilo La Roche-sur-Yon, ale v tridsiatych rokoch bolo miesto príchodu pravidelným hostiteľom. René le Greves tu vyhral v rokoch 1934 a 1935, v roku 1936 zvíťazil Marcel Kint  zatiaľ čo Roger Lapebie bol víťazom v roku 1937. Posledným víťazom Tour de France v La Roche-sur-Yon bol vtedajší majster sveta Eloi Meulenberg v roku 1938.

 

 

 Mapa 2.etapy Tour de France 2018


Profil 2.etapy Tour de France 2018

 

Táto webová stránka používa súbory cookies potrebné na poskytovanie funkčnosti stránky a vylepšovanie užívateľskej skúsenosti. Ďalším prehliadaním webu súhlasíte s používaním súborov cookies