All for Joomla All for Webmasters

Nová kolekcia tour de france 2017

15.etapa TDF 2018

22.7. Millau > Carcassonne  182 km  cieľ:17:50  

Taktické hry vedúcej skupinky využili Cort, Mollema a Izagirre, ktorí sa vzdialili ostatným, a to bola vynikajúca pozícia pre Magnusa Corta. Dánsky cyklista sa mohol nerušene sústrediť na svoj šprint, no jeho dvaja súperi vedeli, že sa ho musia zbaviť. Nič také sa im však nepodarilo a Magnus Cort vyhral svoju prvú etapu na Tour v kariére, Astana sa teší druhýkrát po sebe. Druhý skončil Ion Izagirre, tretí finišoval Bauke Mollema. Čakanie na skupinu jazdcov na celkové poradie nesprevádzala žiadna dráma. Vietor nebol natoľko silný, aby delil pelotón, a všetci favoriti prišli do cieľa pri sebe. A spolu s nim dokončil etapu aj Peter Sagan.

 

Tour de France 2018 Stage 15 finish 

Peter Sagan neobsedel v hlavnej skupine ani dnes a v úniku sa objavil s dvomi svojimi kolegami. Snažil sa tam pomáhať Rafalovi Majkovi a pri tom mieriť na rýchlostnú prémiu, kde sa mu podarilo uchmatnúť pätnásť bodov. Posledné stúpanie už bolo nad jeho sily, keď sa zdvihli zo sedla vrchári. Držiteľ zeleného dresu zvýšil svoj bodový zisk na 452 bodov, čo je len o osemnásť bodov menej, aký je jeho rekord na Tour.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pätnásta etapa Tour de France 2018  v posledný deň druhého týždňa ponúka  kopcovitý profil. Cyklisti absolvujú tri stúpania. Hneď na úvod vyšliapu na Côte do Luzençon (3,1 km; 5,9 %), potom ich však čakajú dve náročnejšie prekážky.

 

Prémia druhej kategórie Col de Sié (10,2 km; 4,9%) a napokon aj prvej kategórie Pic de Nore (12,3 km; 6,3%). Jej vrchol sa však nachádza až 41,5 kilometra pred cieľom, nasleduje dlhý zjazd a finiš už po rovine.

 

Millau, odkiaľ jazdci vyrazia na trať, je známy pre viadukt, ktorý je najvyšší na svete. Prechádza ponad rieku Tarn, miestami až vo výške 230 metrov. Cyklisti išli po trase v jeho blízkosti počas Tour de France už viackrát, tento rok absolvujú cestu popod viadukt.

 

 

Cieľové mesto Carcassone, ktoré je jedným z najzachovalejších pevnostných miest v celej Európe, navštevujú ľudia nielen pre jeho históriu, ale tiež pre veľkú šou, ktorá sa tam každoročne koná pri oslavách výročia dobytia Bastily 14. júla. Vtedy do Carcassone zavíta okolo pol milióna ľudí.

 

Mapa 15.etapy Tour de France 2018

Profil 15.etapy Tour de France 2018

Táto webová stránka používa súbory cookies potrebné na poskytovanie funkčnosti stránky a vylepšovanie užívateľskej skúsenosti. Ďalším prehliadaním webu súhlasíte s používaním súborov cookies