All for Joomla All for Webmasters

Nová kolekcia tour de france 2017

16.etapa TDF 2018

24.7. Carcassonne > Bagnères-de-Luchon  218 km  cieľ:17:30

Adam Yates bol najsilnejší na rozhodujúcom kopci, pred súpermi si vybudoval 20-sekundový náskok a mal dobrú šancu, že ho dokáže udržať v desaťkilometrovom klesaní. Pred vrcholom zrýchlil Alaphilippe a za druhé miesto ukoristil dôležitých šestnásť bodov. A stále dúfal, že to môže dotiahnuť aj na etapový triumf. V hlavnej skupine zaútočili Jakob Fuglsang a Ilnur Zakarin, ktorí si chceli polepšiť v klasifikácii. Tím Sky však tento pokus eliminoval a ostatným odkázal, že neplánujú nikoho pustiť dopredu.

 

V klesaní sa odohrával súboj medzi Yatesom a Alaphilippom a v tomto meraní síl bol istejší francúzsky cyklista. Yates mu to uľahčil, keď sa pošmykol v jednej zákrute a spadol. Rýchlo však vyskočil na bicykel a pokračoval, no Alaphilippe sa dostal pred neho a išiel vynikajúco.      

 

Na trati už nebola sila, ktorý by dokázala zastaviť Juliana Alaphilippa, a jazdec tímu Quick-Step Floors si mohol vychutnať príjazd do cieľa a druhý etapový triumf na podujatí. A aj tento dosiahol po voľnom dni a výbornom výkone v kopcoch. O druhé miesto bojovala skupinka Yates, Izagirre, Pozzovivo, Mollema a ako druhý preťal pásku Gorka Izagirre, tretí skončil smutný hrdina Adam Yates.

 

Tour de France 2018 Stage 16 finish 

 Dočkali sme sa vzrušenia aj v skupine favoritov, pred vrcholom sa zdvihol zo sedla Mikel Landa. Na kopci si nevybojoval náskok, ale balík sa snažil natiahnuť v klesaní. Na zjazd však boli všetci favoriti dobre nachystaní a hlavná skupina sa tu nerozdelila

Vo vrchárskej súťaži si vybudoval Julian Alaphilippe pekný náskok pred Warrenom Barguilom, oboch jazdcov delí už 49 bodov. V klasifikácii do 25 rokov zostali na čele Pierre Latour a Guillaume Martin, rozdiel sa medzi nimi nezmenil, ale oboch potešila skutočnosť, že sa vzdialili od Bernala o ďalších šesť minút. V súboji o zelený dres sa nemalo čo zmeniť, ak by Peter Sagan do konca Tour už nezískal ani jeden bod, súperi ho už nemôžu predbehnúť. Dnes finišoval na 138. mieste so stratou 30:47, z pelotónu sa stiahol na predposlednom kopci.   

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Šestnásta etapa Tour de France 2018  hneď na úvod tretieho týždňa pretekov ponúkne s najväčšou pravdepodobnosťou boj o víťazstvo medzi vrchármi.

 

Na trase je päť vrchárskych prémií. Prvá polovica je ľahšia, s dvomi stúpaniami štvrtej kategórie. V druhej príde na rad najprv stúpanie druhej kategórie na Col de Portet (5,4 km; 7,1 %) a potom dve prémie prvej kategórie - Col de Menté (6,9 km; 8,1 %) a Col du Portillon (8,3 km; 7,1 %).

 

Cieľ však nebude na kopci. Vrchol Col du Portillon dosiahnu jazdci 10 kilometrov pred koncom, nasledovať bude zjazd až do cieľa. Šprintéri by sa mohli pobiť o body aspoň na rýchlostnej prémii, ktorá sa nachádza na 124. kilometri, pred stúpaním na Col de Portet.

 

Carcassonne, ktoré bolo cieľovým miestom 15. etapy Tour de France 2018 a kde zároveň cyklisti strávili voľný deň, sa spája aj s jedným z najpamätnejších víťazstiev Peťa Sagana.

 

 

V roku 2016 išli jazdci z Carcassone do Montpellieru. Vtedy sa v záverečných kilometroch odtrhla štvorica pretekárov - Peter Sagan, v tom čase jazdiaci vo farbách Tinkoffu, jeho tímový kolega Maciej Bodnar, a dvaja jazdci zo Sky Chris Froome a Geraint Thomas. O prvenstvo v etape si to rozdali cyklisti v žltom a zelenom drese - Peter Sagan napokon porazil Frooma.

 

 

Tentoraz budú pretekári finišovať v kúpeľnom meste Bagnères-de-Luchon, prezývanom aj Kráľovná Pyrenejí. V roku 2016 tu zaznamenal pomerne netradičné víťazstvo neskorší šampión Froome. V ôsmej etape zaútočil v záverečnom zjazde do cieľa a po triumfe sa obliekol do žltého dresu.

 

Mapa 16.etapy Tour de France 2018

Profil 16.etapy Tour de France 2018

Táto webová stránka používa súbory cookies potrebné na poskytovanie funkčnosti stránky a vylepšovanie užívateľskej skúsenosti. Ďalším prehliadaním webu súhlasíte s používaním súborov cookies