All for Joomla All for Webmasters

Nová kolekcia tour de france 2017

20.etapa TDF 2018

28.7. St-Pée-sur-Nivelle > Espelette 31 km cieľ: 17:15

Dvadsiata etapa Tour de France 2018 meria 31 kilometrov a ide o individuálnu časovku so zvlneným profilom. Cyklisti budú mať poslednú možnosť zabojovať o posun v celkovej klasifikácii.

 

Na trase je viacero krátkych stúpaní a klesaní, najvyššie pretekári vystúpajú do nadmorskej výšky 172 metrov. Stúpanie je krátke - má dĺžku 900 metrov, ale priemerný sklon cesty v týchto miestach dosahuje 10,2 percenta. V Saint-Pée-sur-Nivelle sa každoročne koná Fête des Ikastola, škola, v ktorej sa vyučuje baskický jazyk. Túto oblasť preslávil aj vynález klobúka zvaného chistera. Počas Tour de France sa tu očakáva rekordná účasť.

 

 

Espelette patrí medzi mestá, ktoré sú známe pre svoje miestne špeciality. V tomto prípade ide najmä o štipľavú papriku, ale takisto viaceré baskické jedlá či dokonca aj tmavú čokoládu. Avšak najmä paprika, pestovaná už päť storočí, má svoje miesto v kuchyniach najväčších svetových šéfkuchárov.

Mapa 20.etapy Tour de France 2018

Profil 20.etapy Tour de France 2018

Táto webová stránka používa súbory cookies potrebné na poskytovanie funkčnosti stránky a vylepšovanie užívateľskej skúsenosti. Ďalším prehliadaním webu súhlasíte s používaním súborov cookies