All for Joomla All for Webmasters

Nová kolekcia tour de france 2017

21.etapa TDF 2018

29.7. Houilles > Champs-Élysées 116 km cieľ: 19:10

 

Záverečná dvadsiata prvá etapa Tour de France 2018 z Houilles do Paríža meria 116 kilometrov a vrcholí tradičným dojazdom na Champs-Élysées. Etapa má skôr slávnostný charakter a o zmenách v celkovom poradí sa už nebojuje. Etapové prvenstvo však patrí medzi najprestížnejšie na Tour. V roku 2017  sa v záverečnom špurte presadil Dylan Groenewegen, za ním skončili André Greipel a Edvald Boasson Hagen. 

 

V Houilles, kde etapa odštartuje, môžete navštíviť dom Victora Schoelchera, muža, ktorý pred 170 rokmi, v roku 1848, napísal dekrét o zrušení otroctva. Vďaka nemu zrušili otroctvo v kolóniách a tiež oslobodili všetkých otrokov. Zároveň sa Schoelcher zaslúžil o prijatie ústavného článku, čím sa oslobodení otroci stali občanmi Francúzskej republiky.

 

Na parížskom bulvári Champs-Élysées končia preteky nepretržite od roku 1975, pričom tradične jazdci v závere absolvujú niekoľko okruhov v srdci mesta, prechádzajú okolo najslávnejších stavieb ako Eiffelova veža či múzeum Louvre. Paríž je zároveň najtypickejším reprezentantom tradičnej francúzskej kuchyne, nachádza sa tam až 13 500 reštaurácií.

 

Mapa 21.etapy Tour de France 2018

Profil 21.etapy Tour de France 2018

Táto webová stránka používa súbory cookies potrebné na poskytovanie funkčnosti stránky a vylepšovanie užívateľskej skúsenosti. Ďalším prehliadaním webu súhlasíte s používaním súborov cookies